Genrep!

Nu drar det ihop sig rejält, bara några veckor kvar till World Cup i Luxemburg!
Laget har nu gjort sista gemensamma upplagningen i Uddevalla där hela bordet sattes upp med dekorationer och belysning och visades upp för press och allmänhet. Bilder från pressvisningen finns här.
Nu återstår det bara finslipning på egen hand för våra medlemmar innan tävlingen.

Laget vill rikta ett stort tack till våra sponsorer och samarbetspartners som gör det möjligt att bedriva tävlingsverksamheten!
Förutom det självklara med råvaror att laga tävlingsmaten av så behövs övrig utrustning som våra sponsorer bidrar med. Vid senaste upplagningen var det rena julaftonen för våra medlemmar där vi hade fått fina jackor, tävlingsrockar, byxor och förkläden av Almedahls. Vi fick även en kabinväska med lagets logotype från Merx team, arbetsskor från Tingstad prowear, knivar från Sundqvist och porslin från Buhr levererat till oss. Bilder på dessa fina grejer kommer upp framöver.

Nu ser vi fram emot tävlingen i Luxemburg där vi ställer ut kalla bordet den 25/11. Håll utkik på hemsida och facebookgrupp för nyheter och bilder från tävlingen!
 

Kommentera gärna: